تبلیغات
جنگ نرم«soft warr» - تکراری از ماجرای یوسف و زلیخا!مراقب باشیم

جنگ نرم«soft warr»

جنگ نرم جنگ عقاید هاست مراقب باشید!!

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ جنگ نرم«soft warr» خوش آمد میگویم ... در این جنگ نرم وظیفه مجموعه فرهنگی این است که هنر را تمام عیار و با قالبی مناسب به میدان آورد تا اثرگذار شود. مقام معظم رهبری 
سوال : کار شیطان وسوسه و فریب انسان ها می باشد. چه کسی شیطان را فریب داد که از امر الاهی سرپیچی کند؟

 پاسخ : همانطور که شما هم به آن اشاره کردید؛ یکی از عوامل انحراف انسان، شیطان(ابلیس) و جنودش می باشد و عوامل دیگری هم مانند نفس اماره در انحراف و فریب انسان وجود دارد.


اما در مورد انحراف شیطان، تکبر و خودخواهی او، که نشأت گرفته از نفس اماره است؛ سبب شد تا فقط خود را ببیند و به نفس خود اینطور وانمود کرد که آدم، بهتر و برتر از تو نخواهد بود و همین عامل سبب گردید تا در مقابل پروردگار خود قرار گیرد و سبب رانده شدنش از درگاه خداوند تبارک و تعالی شود.


همچنان که در قرآن آمده «قالَ یا إِبْلیسُ ما مَنَعَکَ أَنْ تَسْجُدَ لِما خَلَقْتُ بِیَدَیَّ أَسْتَکْبَرْتَ أَمْ کُنْتَ مِنَ الْعالینَ گفت: ای ابلیس! چه چیز مانع تو شد که بر مخلوقی که با قدرت خود او را آفریدم؛ سجده کنی؟! آیا تکبّر کردی یا از برترینها بودی؟!»( سوره ص، 75)


قالَ أَنَا خَیْرٌ مِنْهُ خَلَقْتَنی مِنْ نارٍ وَ خَلَقْتَهُ مِنْ طینٍ گفت: من از او (آدم) بهترم؛ مرا از آتش آفریده ای و او را از گل!»( سوره اعراف، 112)

«قَالَ فَاخْرُجْ مِنْهَا فَإِنَّکَ رَجِیمٌ فرمود: از این [مقام] بیرون شو که تو رانده شده ای.» ﴿سوره حجر، 34﴾
برچسب ها:شیطان، سمیرم، سقوط هواپیما، یاسوج،

[ یکشنبه 29 بهمن 1396 ] [ 08:29 ب.ظ ] [ محمد یوسفی ]

[ نظرات() ]